Навесні діти хворіють не менш, ніж взимку. Основна причина цього – переохолодження, викликане легковажним підходом до вибору гардероба батьками. Особливо важливо правильно одягати дітей, адже їх імунітет ще не сформований.

Організму дитини важко протистояти таким стресовим ситуаціям як перегріви і переохолодження. Ці навантаження можуть спровокувати застуду або погіршити її перебіг. Тому батьки повинні більше уваги приділяти вибору одягу для дітей. Головний критерій оцінки – натуральність тканин. Саме натуральні тканини теплопровідні і не викликають подразнень.

Одяг повинен добре «дихати», не парити і легко пратися. Дитина рухається набагато більше за дорослого, тому не варто одягати її тепліше, ніж самого себе. Коли погода мінлива і вітряна, беріть на прогулянку ковдрочку для малюка, який ще їздить в колясці. Якщо ж тепло, краще ковдру не використовувати. Інакше малюк може перегрітися, тривожитися і погано спати.

Старші діти на вулиці повинні грати в активні ігри, більше бігати, стрибати. Адже рух для дітей – найголовніше. Бажано на прогулянку одягати на дитину декілька шарів вбрання. Тоді, якщо погода виявилася теплішою, ніж ви припускали, одну кофтинку можна зняти. Малюк спітнів?  Уповільніть темп гри, але не зупиняйте її зовсім. В іншому випадку спітніла дитина швидко охолоне і почне замерзати.

Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного розвитку організму дитини необхідні вітаміни. Їжа, яку ми пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість. Для забезпечення дитячого організму особливо важливими є вітаміни А, Е, С, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР).

Вітамін D необхідний для нормального розвитку і росту кісток молодого організму. Він утворюється в шкірі під впливом дії сонячного  проміння, а також вводиться в організм з їжею. Нестача вітаміну D може призвести до захворювання на рахіт. Хвороба ця починається з підвищеної пітливості, облисіння потилиці, занепокоєння. 

Пізніше в дитини, хворої на рахіт, з’являється викривлення кісток гомілки, грудної клітки, деформація кісток черепу. Діти, що страждають на цю хворобу, значно частіше, ніж здорові, хворіють на запалення легенів та інші недуги, які протікають тяжче, а процес одужання уповільнюється. Джерелом вітаміну D служить риб’ячий жир, вершкове масло, яєчний жовток, ікра, печінка тварин. Вітамін Е активізує діяльність м’язів. Він міститься в рослинних оліях, молоці, яєчному жовтку. Вітамін С. Нестача в організмі цього вітаміну призводить до хворобливого стану, який проявляється підвищеною стомлюваністю,  кровоточивістю ясен та зниженим опором організму до захворювань. У великій кількості вітамін С (аскорбінова кислота) міститься в листяній зелені (качанна капуста, зелена цибуля, щавель, салат, смородина, кропива тощо).  Багатими на цей вітамін є: шипшина, чорна смородина,  суниця, пізні сорти яблук, мандарин, апельсин, лимон, грейпфрут. В овочах (картоплі, ріпі, помідорах, редисці тощо) вітаміну С міститься менше.  Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, РР), важливі для нормального кровотворення та діяльності нервової системи, надходять до організму з борошном та борошняними продуктами, крупами, жовтками яєць, картоплею, квасолею, горохом, дріжджами, м’ясом. Значна кількість вітаміну В2 міститься також в молоці,  молочних продуктах та житньому хлібі. Вітамін А необхідний для здорового стану шкіри, а також для нормального зору. Джерелом вітаміну А служить печінка тварин, вершкове масло, вершки, сметана, сир, яєчні жовтки. Зелень і деякі  плоди містять каротин, що в організмі перетворюється на вітамінА. Насамперед це морква, помідори, обліпиха, зелена цибуля, шпинат, петрушка, кріп.

Отже, більшість вітамінів належить до незамінних  харчових речовин, життєво необхідних органічних сполук, які так потрібні організму.