«Тарасові шляхи»

Мета: продовжувати  ознайомлювати дітей із життям і творчістю Тараса Шевченка, розвивати інтерес до поезії, бажання слухати та вчити напам’ять вірші великого поета та пісні на його слова; виховувати патріотичні почуття, любов до рідної України, її людей, природи, прагнення більше дізнатися про      своїх видатних співвіт-чизників.

Матеріал: портрет Т.Г. Шевченка, ілюстрації з його життя; його малюнки, вірші «Встала весна», «Тече вода з-під явора»; «Садок вишневий», запис пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».






Хід заняття


Дуже давно в українській бідній родині, в маленькій старенькій хаті жив хлопчик, якого звали Тарасиком. Батька його звали Григорій Іванович, а матір – Катерина Якимівна. Жили вони дуже бідно, щоб прогодувати родину, багато працювали, а сім’я була чималенька – п’ять сестричок Тараса та два братики. Старша сестра Катерина була Тарасові за няньку. Вона доглядала менших дітей, годувала їх, коли батьки працювали на панському полі. Тарасик дуже любив свою сестру, слухався її. Він був допитливий, вразливий, усім цікавився, сам навчився писати, читати і малювати. Дуже любив природу. А ще Тарас любив слухати казки і пісні. Прийде бувало мати з роботи, а він до неї горнеться, просить казку розказати, пісню заспівати. А ще більше любив Тарас розповіді старого діда Івана Шевченка.

Ріс Тарас і все від матері та діда в голову клав. А потім сам почав складати вірші, які народ співав, як свої пісні. Із маленького хлопчика Тараса виріс в українського народного поета, і стали його звати Тарас Григорович Шевченко (демонстрація портрета Т.Г. Шевченка).

В Україні його називають Кобзарем за назвою його першої книги віршів та поем. Кобзар – від слова кобза. Кобза - це музичний інструмент. Під кобзу співали народні пісні.

(Читання віршів: «Встала весна», «Тече вода з-під явора», розглядання ілюстрацій малюнків художника.)

Слухання пісні на слова Т Шевченка у виконанні Й. Кобзона «Реве та стогне Дніпр широкий».


Пропоную дітям намалювати хатину Т.Шевченка а дах прикрасити аплікацією соломою.

Роботу діти виконують під  повільні твори Т. Шевченка.


Підготувала та провела:  
Андруховець Н. М.