ЯК ПІДТРИМАТИ ЗДОРОВ’Я НА ВЕСНІ
Нарешті прийшла весна! Ми так довго чекали на тепло, щоб розпрощатися з нескінченними застудами наших синів і доньок. Проте ні лагідний вітерець, ні сонечко не допомагають забути про нежить, кашель, біль у горлі й вушках малюків. До застудних неприємностей приєднуються ще й весняні алергічні прояви, сезонні загострення хронічних захворювань, що потребують профілактичних заходів, як і восени.

ЩО МАЄ НАСТОРОЖИТИ БАТЬКІВ
Які ж прояви нездоров’я дитини протягом осені-зими або й усього року мають насторожити батьків, сигналізувати про те, що слід звернутися по консультацію до лікаря?

Кількість епізодів хвороби
Якщо дитина хворіла ГРВІ, ГРЗ понад 6 разів за рік, вона вважається такою, що часто хворіє, і дільничний педіатр або педіатр у дошкільному закладі має рекомендувати план оздоровлення й профілактики. Також обов’язково є консультація з ЛОР - лікарем.

Характер недуги
Якщо це часті (майже щомісяця) і тривалі (понад14 днів) нежиті, ускладнені отитами, трахеїтами, трахеобронхітами, відвідування дитячого ЛОР – лікаря обов’язково.

Утруднення носового дихання
Варто звернутися до фахівця, якщо малюк дихає ротом і хропе вночі, а нежить починається із зелених виділень.

Ангіна
Якщо дитина хоча б один раз перенесла гнійну ангіну, потрібна консультація ЛОР – лікаря для виявлення та запобігання хронічному тонзиліту.

Алергія
Якщо батьки знають, на цвіт яких рослин у сина чи доньки респіраторна алергія, треба починати приймати протиалергійні засоби за 2 тижні до передбачуваного початку їх цвітіння.

ЯК ЗМІЦНИТИ ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ ПІСЛЯ ЗИМИ
Ну, а поки ви не потрапили на прийом до фахівців, слід уже зараз починати підтримувальні домашні заходи, щоб зміцнити здоров’я дитини після зимових холодів та авітамінозу.

Вітаміни, мінерали і здорове харчування
Подбаймо про збагачення раціону харчування продуктами, багатими на вітаміни, мінерали і загальностимулювальні речовини: щодня – сезонні свіжі овочі та фрукти (цитрусові, смородина, шипшина, обліпиха, петрушка, кріп, шпинат, бобові, картопля, морква, червоний перець, помідори); м’ясо, риба яйця, яловича печінка; молочні продукти (молоко, сир, твердий сир, бринза); волоські горіхи, гречані крупи. Корисно давати дітям упродовж місяця розсмоктувати вітамінні препарати у вигляді гелів.

Промивання носа і полоскання горла
Доцільно двічі-тричі на день зрошувати ніс дитини спреями з морської води, бажано збагаченими мінералами – речовинами, корисними для відновлення слизової оболонки носа. Протягом 7 – 10 днів варто полоскати рот дитини (яка вже майже вміє це робити) розчинами відварів трав (ромашки, евкаліпта, шавлії тощо) – по ½ склянки двічі на день.


Свіже повітря
Збільште тривалість прогулянок і активних ігор на свіжому повітрі. Регулярно провітрюйте приміщення.




Дихальна гімнастика

Після пробудження малюка провітріть кімнату протягом 10-15 хвилин, поки він умивається та відвідує туалет. Потім, у положенні стоячи, він має покласти собі на долоньку аркуш паперу і піднести його до носа на відстані 10-15 см. Усі вправи починаються з вдиху носом, видихи різні, але головне – спрямовані на папірець на долоньці. Перші п’ять видихів дитина має зробити через рот, склавши губи трубочкою. Наступні п’ять – через ніс, далі – через праву ніздрю ( ліву затулити) і нарешті – через ліву (праву затулити). Під час кожного видиху аркушик на долоньці має рухатися! Це важливо! Кожного наступного дня слід додавати до цих вправ по одному вдиху та видиху. Довівши їхню кількість до 20 разів, починайте так само поступово зменшувати її до 5 разів. Загалом це триватиме місяць. Часу така гімнастика забирає небагато, а ефект її дуже відчутний!

І, звісно ж, не забувайте про загальне загартовування. Медичні препарати, якщо у них виникне потреба, має назначити лікар під час прийому.
Здоров’я вам і вашим дітям!